Online Maccabi FUN RUN 2020 | Slovensko

 

24.mája sme sa všetci spojili v krásnu charitatívnu iniciatívu pod záštitou Maccabi - FUN RUN.

Kedže nám ale situácia nedovolila ináč, v tento deň sa každý zapojil vo vlastnom prostredí a vlastným spôsobom. Základom ale bolo rozhýbať sa, zacvičiť si, vybehnúť do prírody alebo sa len poriadne ponaťahovať. Proste čo nám situácia dovolila. Ďakujeme z celého srdca za účasť všetkým čo sa zapojili, a pripravili sa tak na skutočný FUN RUN, ktorý sa bude konať hneď ako nám to dovolí situácia.   

YELLOW CANDLE - ŽLTÁ SVIEČKA | Bratislava

 

20.apríla o 19hod sme sa všetci stretli online aby sme si uctili obete holocaustu spoločne s ľudmi z celého sveta.

YOM HaShoah - YELLOW CANDLE - ŽLTÁ SVIEČKA

Vďaka SLOVAK MACCABI Organisation v spolupráci s ŽNO BRATISLAVA sa dnes niekoľko desiatok priateľov zúčastnilo na virtuálnom podujatí zapálenia Žltej sviečky na pamiatku rodinných príslušníkov, ale aj miliónov anonymných obetí holokaustu.. Podajtia sa zúčastnil aj veľvyslanec štátu Izrael Boaz Modai s manželkou. Spomenuli sme si všetci ale samozrejme aj na tých, vďaka ktorým sa podarilo mnohé životy zachrániť.

NIKDY NEZABUDNEME

ZICHRONO LIVRACHA

Chanukkah Maccabi Bowling 2019 | Bratislava

 

V decembri sme sa spoločne stretli v Národného bowlingového centra v Bratislave, aby sme oslávili Chanuku trocha športovo. Od detí až po prastarých rodičov, každý si zasúťažil a strávil 2 hodiny v príjemnej rodinnej atmosfére tohto populárneho športovo-spoločenského podujatia Maccabi.

European Maccabi Shooting Competition 2019 | Bratislava 

Slovenská Maccabi Organizácia v spolupráci s medzinárodným rozhodcom v streľbe Davidom Peerom, hostila v Bratislave najlepších európskych Maccabi strelcov.

V septembri sa v Bratislave zišli Maccabi strelci zo 6-tich štátov: Česko, Holandsko, Izrael, Maďarsko, Nemecko, Slovensko. Spolu 24 mužov a žien zápasili o prvenstvá v kategóriách: air pistol,  air rifle, center fire pistol, rifle - 60 prone, sport pistol, standard pistol a parkour.

K priateľskej atmosfére strelcov prispelo príjemné prostredie športovej strelnice SAV v Bratislave, bohatý sprievodný program a originálna šábesová večera.   

 

Air Pistol - Men
1. Heertje Donald - NL
2. Mock Gaby - NL
3. Gronsky Roman - CZ
4. Tryfus Ron - ISR

Air Pistol - Women
1. Nitzan Korem - ISR
2. Frumkin Irina - ISR
3. Ronecova Denisa - SVK
4. Gavornikova Dagmar - SVK

Air Rifle
1. Aranovych Daniel - GER
2. Lisitsina Tatiana - ISR
3. Tzur Igal - ISR
4. Tryfus Ron - ISR

Center Fire Pistol
1. Mayboroda Alexander - ISR
2. Heertje Donald - NL
3. Tryfus Ron - ISR
4. Handzel Tim - GER
 

Rifle - 60Prone
1. Talalaevsky Michael - ISR
2. Natovich Daniel - ISR
3. Tzur Igal - ISR
4. Tryfus Ron - ISR

Sport Pistol
1. Mayboroda Alexander - ISR
2. Gronsky Roman - CZ
3. Tryfus Ron - ISR
4. Heertje Donald - NL

Standard Pistol
1. Tryfus Ron - ISR
2. Mayboroda Alexander - ISR
3. Gronsky Roman - CZ
4. Heertje Donald - NL

Parkour
1. Konijn Aaron - NL
2. Tryfus Ron - ISR
3. Wessels Yuval - ISR
4. Marcoviceanu Marius - GER

II.Charity & Maccabi FUN RUN Day 2019

 

Na športovo - charitatívnom poobedí, organizovanom Slovak Maccabi Organisation, sa stretli všetky generácie. Najmladšia účastníčka mávala na bežcov z kočíka a najstarší účastník si odkráčal krásny 1 kilometer. A to všetko aby podporili niektorú zo zvolených organizácií. Vyzbierané finančné prostriedky zo štartovného totiž každý účastník venoval židovskej organizácii podľa vlastného výberu. Podujatie sa konalo na bežeckej dráhe FTVŠ Lafranconi v Bratislave a zúčastnilo sa ho 74 účastníkov, ktorí prispeli spolu čiastkou 656 EUR na podporu činností ŽNO BA, Chabad Slovakia, B´nai Brith Tolerancia a Slovak Maccabi Organisation. Okrem 1km a 5 km behu/prechádzky bol pre účastníkov pripravený izraelský catering, o zábavu pre najmenších sa postaral Šašo Luboš a tvorivé dielne, a mnohých potešila bohatá tombola od našich sponzorov, ktorým zo srdca ďakujeme. Každý účastník si odniesol z akcie hodnotný darček v podobe tašky a šiltovky od spoločnosti Robin Ruth.

Na prvých troch priečkach behu na

1 km kraľovali chlapci Grossovci:
1.Martin Gross
2.Palo Gross
3.Andy Gross5 km beh zvládli dámy:
1.Tina Smekalová
2.Viera Gážiková

 

Tento celosvetový charitatívny event sa koná pod hlavičkou Maccabi v 26 mestách sveta.  Minulý rok sa ku krajinám pridalo aj Slovensko. Už teraz sa môžete tešiť na ďalší ročník 2020.

IV.European Maccabi Bowling 2019 | Bratislava

 

Počas 4. ročníka Európskeho Maccabi Bowlingového turnaja sa stretli hráči  zo 7 krajín. Tento turnaj získava na popularite a je najmä spoločenským zavŕšením Európskeho Maccabi Tenisového turnaja.

4th European Maccabi Bowling Cup 2019

1. Krief Jean-Marc FR

2. Baum Nick UK

3. Tichauer Motti GER

18.European Maccabi Tennis Cup 2019 | Bratislava

 

18. ročníka Európskeho Maccabi tenisového turnaja sa zúčastnili hráči zo 7 krajín. Svoje krajiny zastúpili v kategóriách single a double. 

18th European Tennis Tournament - výsledky

 

single

1. Gros Palo SK
2. Baum Nick UK
3. Hornstein Errol Scotland 

 

double
1. Tichauer GER / Hornstein Scotland 
2. Gros SK / Herzfeld SK
3. Schragge SK / Baum UK

 

Congratulation to all participants !

1/9

I.Slovak Maccabi FUN RUN 2018 | Bratislava

 

Po prvý krát sme zorganizovali úžasný spoločenský event, ktorý sa v zahraničí teší veľkej obľube. FUN RUN je charitatívna akcia, ktorá sa koná v jeden deň vo viacerých štátoch. Je určená pre každého od 0 až po 100 rokov, bežcov skúsených ako aj úplných amatérov, deti a starších ľudí. Na prvom ročníku sa zúčastnilo viac ako 50 ľudí. Súčasťou programu bola Zumba v podaní energickýh zumbistiek, animácie pe deti, kóšer jedlo a pitie.